fbpx
torebka na telefon

Torebka na telefon to niezbędny gadżet w czasie letnich wypadów.

Pobierz wykrój ETUI NA TELEFON

Torebka na telefon – krojenie.

 1.  Aby uszyć torebkę na telefon będziemy potrzebowali tkaniny w dwóch kontrastowych kolorach, świetnie sprawdzą się jakieś resztki, jednego magnesu lub dużego zatrzasku, sznurka o długości 1,5m oraz zamka zwykłego o długości 12cm.
 2. W moim tutorialu skroiłam elementy zewnętrzne ze starych dżinsów. Ma to kilka zalet, jest w duchu lesswaste, wykorzystujemy materiał i dajemy mu drugie życie. Dżins to materiał który dobrze pasuje do wielu stylizacji, zwłaszcza tych letnich.
 3. Przygotuj szablon. Pamiętaj, aby przy drukowaniu wybrać opcję drukuj rozmiar rzeczywisty oraz dla pewności porównaj czy kwadracik kontrolny ma wymiar 2 cm, dzięki temu będziesz wiedziała, czy wydruk jest w odpowiedniej skali.
 4. Korzystając z szablonów wykrój wszystkie elementy wg opisu na szablonach.  Zwróć uwagę, czy dany szablon należy wykroić z jednej tkaniny czy z obu.
 5. Jeżeli nie masz pikówki, to możesz użyć tkaniny i ociepliny i sama ją sobie wypikować.

elementy do uszycia torebki na telefon

Szyjemy kieszonkę.

 1.  Zaczynamy od wszycia zamka. Korzystam  z zamka w taśmie, więc obcinam go na długość 12 cm. czyli szerokość mojej torebki na telefon.  elementy przodu torebki na telefon
 2.    Zamek wszywamy między wierzch a worki kieszeniowe. Do prawej strony zamka przykładamy prawą stronę tkaniny wierzchniej jest to element, który na szablonach nazywa się przód dół, do lewej strony zamka przykładamy prawą stronę worka kieszeniowego krojonego z tego samego szablonu. Do drugiej strony zamka przykładamy element skrojony z szablonu przód góra i drugi worek kieszeniowy – ten o 2cm dłuższy. Zamek łatwiej się szyje bez konika, dlatego zakładam go dopiero po wszyciu zamka.
  przyszywanie kieszonek zapinanych na zamek
  Sposób ułożenia elementów do wszycia zamka
  przyszyta kieszonka w etui na telfon
  etui na telefon, torebka na telefon, mała torebka na ramię
  wszyty zamek
  Wszyty zamek bez konika

  przód torebki na telefon
  gotowy przód torebki na telefon z zamontowanym konikiem.
 3.  Mamy już uszyty przód etui na telefon. Worki kieszeniowe sprasowujemy na dół i doszywamy do wierzchu, szyjemy na szerokość stopki – 0,5 – 0,7cm, aby po uszyciu torebki nie wychodził na wierzch tylko ukrył się w szwie. Jeżeli worki kieszeniowe, są dłuższe to nadmiar tkaniny obcinamy.

  dół przodu torebki na ramię
  Wystający nadmiar tkaniny worków kieszeniowych.

 

 

Torebka na telefon – pozostałe elementy

 1. Bierzemy trzy jednakowe elementy skrojone z tkaniny zasadniczej. Jeżeli tkanina nie jest sztywna jak w moim przypadku to dobrze jest te elementy usztywnić klejonką. Dwa z tych elementów składamy na pół i zszywamy wzdłuż krótszych boków to będą części do montowania zapięcia. Z trzeciego szyjemy tunel i wywracamy na prawą stronę. Przecinamy na pół i w ten sposób mamy dwie szlufki na pasek.
  elementy zapięcia
  Pozszywane elementy zapięcia i szlufek

  gotowe części zapięcia
  Gotowe szlufki i części zapięcia
 2.  Do gotowych części do zapięcia etui montujemy zapięcie magnesowe. Jeżeli nie mamy takich to możemy przyszyć duży zatrzask, lub nabić napę.

  magnesy
  Zamontowane zapięcie na magnesy
 3. Szlufki składamy na pół i przyszywamy do tyłu etui w miejscu zaznaczonym na szablonie. Szlufki dobrze zacząć przyszywać od środka, bo dzięki temu łatwiej będzie nam uniknąć przesunięcia jednej warstwy względem drugiej. W moim prototypie przyszyłam szlufki do przodu, ale na szablonach zaznaczyłam je na tyle, bo tak będzie łatwiej, ale możesz to zrobić jak ci wygodnie.

  przyszywanie szlufek na pasek
  Przyszywanie szlufek do paska
 4. Zszywamy ze sobą przód i tył etui

  wierzch etui
  Gotowy wierzch torebki na zamek

Torebka na telefon – montaż

 1. Przystępujemy do montażu wierzchu i środka torebki na zamek. Jeżeli wszystko zszyliśmy dokładnie wierzch torebki powinien być takiej samej wielkości jak skrojona pikówka, a jeżeli po sprawdzeniu okazało się, że jest różnica, to dopasowujemy do siebie te dwa elementy. Lekko docinamy pikówkę, lub zszywamy przód z tyłem wierzchu większym szwem. Doszywamy pikówkę do górnych krawędzi wierzchu torebki, następnie składamy etui w ten sposób, aby szwy górne się pokrywały. Szwy są dosyć grube, więc aby się nie przesuwały najpierw mocujemy w tym miejscu następnie zszywamy szwy boczne zostawiając w pikówce otwór do wywrócenia etui na prawą stronę. Pamiętaj, żeby otwór nie był za mały, bo ciężko będzie go przewrócić.
  zszywanie szwów w etui na telefon
  Sposób ułożenia etui do zszywania szwów bocznych
  otwór do wywrócenia
  Otwór do wywrócenia tui na prawą stronę.
 2.  Po wywróceniu torebki zaszywamy otwór w pikówce. Szyjemy na szerokość 1mm.

  zaszywanie otworu w podszewce
  Zaszywanie otworu w torebce
 3. Torebka jest gotowa, więc zostało tylko wciągnięcie sznurka w szlufki i zawiązanie supła.

  torebka na telefon na tle wzorów kaszubskich
  Gotowa torebka na telefon

 

Teraz już wiesz jak uszyć etui na telefon możesz do uszyć sama, lub kupić gotowy w moim sklepie.

 

 

Napisz komentarz:

*

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© 2021 Apla by apla